اینترنت اکسپلورر 9 ، چهاردهم مارس عرضه میشود

 

 

مایکروسافت اعلام کرد 14 مارس اینترنت اکسپلورر 9 بر روی وب عرضه می شود . اینترنت اکسپلورر 9 یک پیاده سازی عظیم برای مرورگر IE خواهد بود که پشتیبانی از بسیاری از استانداردهای مورد نیاز ، افزایش دهنده های سرعت و شتاب دهنده های سخت افزاری را به ارمغان خواهد آورد.

اولین پلتفرم پیش نمایشی از IE9 تقریبا" یک سال پیش عرضه شد و از آن زمان تاکنون مایکروسافت چندین پیش نمایش و نسخه بتا از این نرم افزار را عرضه کرده است .در طول این راه مایکروسافت دستاوردهایی برای پشتیبانی بیشتر از امکانات HTML5 ، بهبود CSS3 و شتاب دهنده سخت افزار بهتر داشته است .
IE9 خبر خوبی برای توسعه دهندگان و طراحان وب ، به دلیل اضافه شدن پشتیبانی از HTML5 و CSS3 خواهد بود .سابق بر این IE8 از HTML5 پشتیبانی نمیکرد و به طور گسترده به علت عقب نگه داشتن ساخت وب سایت های بهتر مورد سرزنش قرار میگرفت .

مایکروسافت به تغییرات IE9 نه تنها برای پشتیبانی بیشتر از HTML5 و CSS3 ، بلکه بخاطر شتاب دهنده سخت افزار که به منظور سرعت عملکرد بیشتر و تنظیمات حریم خصوصی برای جلوگیری وب سایت ها از ردیابی حرکات شما در سراسر وب ساخته شده است ، امیدوار است . همچنین IE9 با استفاده از جاوااسکریپت به لطف موتور جدید Chakra JS بسیار کارا و بهتر شده است .
از لحاظ استاندارد IE9 به اندازه سال های نوری فراتر از نسخه های پیشین این نرم افزار است. Firefox ، Opera ، Safari و Chrom تا حدودی با ویژگی های تجربی HTML5 بیشتر همراه شده اند اما با توجه به سهم غالب بازار اینترنت اکسپلورر در سراسر جهان ، IE9 میتواند مزیت بزرگی برای گرفتن HTML5 باشد .

نظرات (1) -

  • شاید یکی از بهترین خبرها برای طراحان وب پشتیبانی IE9 از CSS3 و در پیامد آن امکان استفاده از دستوراتی برای گردکردن گوشه ، تنظیم میزان شفافیت تصاویر ، امکاناتی برای نمایش در مدیا های مختلف ، پس زمینه ها و کادرها و از همه مفید تر فرمت جدید فونت ها در وب (WOFF مخفف Web Open Font Format)  باشد ...

Loading